sobota, 1 października 2011

dom dla włóczek :)

Zbiegło się naraz kilka okoliczności. Pierwszą i decydującą była moja namiętność do staroci - niekoniecznie wiekowych, ale za to z duszą. Drugą - bezdomność moich wełnianych zapasów wegetujących w potężnym kartonie i kilku plastikowych pojemnikach. Trzecią - równie decydującą co pierwsza, ale z innej strony - konieczność przygotowania się do zwolnienia pokoju zaadoptowanego na moje rękodzielnicze skarby i oddania tegoż pokoju ostatecznemu właścicielowi - Krzysiowi. Kufry i skrzynie oglądałam na Allegro z co najmniej takim zapałem jak wełny w sklepach wszelakich (wielbicielki drutów wiedzą, jakim :))) Ograniczenie stanowiły finanse. Wszystkie piękne kufry kosztowały zbyt wiele. Serce mnie bolało widząc, jak ciągle trafiały do kogoś innego. Aż wreszcie, po wielu miesiącach udało mi się upolować TO:
Stanął na razie tymczasowo na naszej niewykończonej jeszcze w całości górze, na miejsce docelowe trafi, gdy nasze dzieci dorosną do wieku, w którym zniknie możliwość wlezienia po kufrze i przeskoczenia przez barierkę schodów :)
Okolica, jak widać, malownicza bardzo, w tle odmalowywane łóżko Krzysia (dzieci nadal sypiają na materacach na podłodze). Drzwi do pralni bez framug. Ale to nic, najważniejszy jest tutaj pierwszy plan.
A wełny i tak się całkiem wszystkie nie zmieściły... :)
Pozdrawiam z domu posiadającego swój własny stary kufer. I rotawirusa od wczoraj - również własnego oswajanego wstępnie przez Krzysia...

16 komentarzy:

 1. Oooch,jaki wspaniały domek dla włóczek!!!
  Moje także mieszkają "byle jak"-w wiklinowych koszach,pudłach,workach....No,ale Twoje to teraz arystokracja! :-)) Serdecznie Cię pozdrawiam i życzę zdrowia całej Twojej rodzinie
  Maja

  OdpowiedzUsuń
 2. A jaki decupage można na niej zrobić! :) Piękna skrzynia, tylko ja bym nawet nie miała gdzie takiej postawić :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Super dom dla włóczek też mi się taki marzy tylko ciągły brak finansów.Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
 4. Maja - ja teraz do moich to inaczej niż "Wasze Wysokości" się nie zwracam :)
  Elkalena - no właśnie podoba mi się, bo jest tak stara, że jej decoupage nie potrzebny :)
  renia0605 - właśnie ze względów finansowych kupowałam ją przez kilka miesięcy. I - zapewne, dlatego, że była MOJA nikt nie stanął do licytacji o nią :) Tylko ja :))))

  OdpowiedzUsuń
 5. No pewnie, piękna jest już teraz :)MI by się taka na szmatki przydała.

  OdpowiedzUsuń
 6. piękny domek i jaki wielki :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kufer jest bossski! I pozdrów Krzysia! Niech zdrowieje!

  OdpowiedzUsuń
 8. Rozumiem, że szanowny małżonek powrócił do łask po poprzednim kufrowym faux pas? :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Elkalena i Kamm - w każdym razie wełny wyglądaną na zadowolone :)
  Asiu, Krzyś, po bieganiach o brzasku po schodach z góry na dół (do WC) jakoś zwolnł tempo i trzyma się jakoś lepiej. Teraz zaczyna Jadzia, ale na razie tez jakby bez przekonania.
  Monia - sama sobie go wylicytowałam - tym razem pytałam się o zdanie w ograniczonym zakresie zapowiedziawszy, że po tamtej straconej okazji już zdecyduję samodzielnie :) Marcin się zrehabilitował niejako automatycznie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. :) chadzam na górę tak niby z przypadku sobie na nią popatrzeć. Szczęściem mam dużo prania zawsze, więc okazji wiele :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Przepiekna skrzynia, achhhh marzę o takiej :)

  OdpowiedzUsuń
 12. To jest prawdziwa skrzynia skarbów! Po cichutku zazdroszczę:)

  OdpowiedzUsuń